ZŠ s MŠ Turčianske Teplice

• Zmenšiť veľkosť písma
Špeciálna trieda

Fotogaléria špeciálnej triedy

Fotogalériu si môžte pozrieť na tejto adrese http://picasaweb.google.com/zuzana.supolikova

Špeciálna trieda

Vznikla v roku 2002 pre deti s viacnásobným postihnutím s diagnózou detskej mozgovej obrny. O zaradení do tejto triedy rozhoduje Detské integračné centrum v Kremnici, ktoré škole pomáha najmä po odbornej stránke. Triedu navštevujú deti z blízkeho okolia, zo Skleného, Kremnických Baní a Kremnice. Tieto deti väčšinou nechodia a sú odkázané na pomoc inej osoby. V škole sú s nimi aj ich rodičia, ktorí zabezpečujú základné potreby dieťaťa. Učiteľky pracujú s postihnutými dečmi podľa individuálnych výchovno-vzdelávacích plánov. Zameriavajú sa na nácvik jemnej motoriky, oromotoriky, psychomotoriky, grafomotoriky a sociálnej integrácie. Deti aj rodičia sú vďační za zriadenie triedy tohto typu, pretože nemusia svoje deti umiestniť do internátneho zariadenia, ktoré je ďaleko od ich domova.