ZŠ s MŠ Turčianske Teplice

Projekt ESF

Ciele projektu

Strategické ciele

Inovatívne obsahovo prestavať vzdelávanie s dôrazom na kľúčové kompetencie a v spojení so vzdelávaním učiteľov a modernizáciou technického vybavenia

Prepojenie na globálny cieľ OPV: vďaka inováciám na našej škole budú naši žiaci opúšťať školu s rozvinutými kľúčovými kompetenciami, čo im umožní efektívnejší postup v ďalšom vzdelávaní a vynikajúce uplatnenie vo vedomostnej spoločnosti, v ktorej budú aktívnymi a úspešnými členmi a tak prispejú k dlhdobej konkurencieshopnosti v spoločnosti.

Špecifické ciele

1. Vypracovať analýzu potrieb školy potrebnú pre realizáciu obsahových a inovatívnych zmien na našej ZŠ a prenos know-how

2. Inovovať Stratégiu rozvoja školy vychádzajúcu z priorít krátkodobých (trvanie projektu) aj dlhodobých (implementácia po ukončení projektu)

3. Tvoriť a inovovať Škol. vzdelávací program v nadväznosti na analýzu školy a tvoriť didaktické materiály

4. Implementovať novovytvorený, inovovaný a pilotne overený Školský vzdelávací program a Stratégiu rozvoja školy

Fázy projektu

Projekt bude prebiehať v troch fázach:

1. strategická fáza – vypracovanie analýzy potrieb školy a na jej základe inovovanie Stratégie rozvoja školy a

detailného plánu organizácie projektu, bude nadviazaná spolupráca s partnerskou školou v zahraničí

(predpokladáme, že to bude škola v Čechách – mesto Holešov), začne tvorba kurikula so špecifikáciou

didaktických prostriedkov pre predmety (zamerané na 3. a 7. ročník) a vypracujú sa inovácie v tej časti

školského vzdelávacieho programu, ktoré boli vypracované pred realizáciou tohto projektu (to znamená 1.,2., 5. a 6. ročník).

2. pilotná fáza – overovanie novovytvorených a inovovaných častí školského vzdelávacieho programu s dôrazom najmä na 3. a 7. ročník (menší priestor bude poskytnutý aj na pilotné overenie inovácií v 1., 2., 5. a 6. ročníku) po vyhodnotení pilotného overovania budú zmeny zapracované do kurikula.

3. implementačná fáza – vytvorí sa nová pedagogická dokumentácia (definitívna verzia inovovaného Školského vzdelávacieho programu aj Stratégie rozvoja školy).

Dokumenty z projektu

Máme online 2 hostí