ZŠ s MŠ Turčianske Teplice

• Zmenšiť veľkosť písma
Školenia

Vzdelávanie v Kysuckom Novom Meste

V dňoch 19. - 21. marca 2010 sa 22 pedagógov našej školy zúčastnilo V Kysuckom Novom meste vzdelávania pod názvom

Vzdelávacie aktivity zamerané na rozvoj kľúčových kompetencií učiteľov a rozvoj ich osobnosti

Program:

- Vyučovacia hodina v systéme tvorivo-humanistickej výučby
- Návrh metodiky na tvorbu tematického výchovno-vzdelávacieho plánu predmetu
- Špecifické ciele vyučovania
- Formulácia všeobecných a špecifických cieľov predmetu
- Školské kurikulum
- Tvorba štruktúry školského kurikula
- Spracovanie návrhu kurikula vybraného predmetu

Lektormi vzdelávania boli:M. Chalachánová, M. Kríž, M. Rychnavská a D. Skladanová

Krátke video zo vzdelávania

Dim lights Download

Tvorivé riešenie problémov

Obsahom tohto školenia bolo:

- Vymedzenie pojmu TVORIVOSŤ

- Význam tvorivosti pre človeka i spoločnosť

- Charakteristika pojmov :fluencia, flexibilita, originalita, redefinícia, senzitivita, elaborácia

Prednáška obsahovala aj množstvo aktivít, ktoré účastníci realizovali v skupinách. Práca sa im darila. K uvedenej problematike bola aj plodná diskusia.

Práca s multimédiami, skenovanie, úprava fotografií, využitie dataprojektora

Dňa 24.2.2010 sa uskutočnilo v učebni č. 152 školenie učiteľov Práca s multimédiami, skenovanie, úprava fotografií, využitie dataprojektora, na ktorom sa oboznámili so základmi práce so skenerom – skenovanie obrázkov a textu, úpravou obrázkov v programoch Microsoft office picture manager, skicár a Zoner Calisto. Následne upravené obrázky boli využité pri tvorbe prezentácie – vkladanie obrázkov do snímky a ich animovanie. Školenie prebiehalo od 8:00 do 12:00 hod.

Didaktické hry v geometrii

Obsahom školenia bolo :

- Priestorová predstavivosť vo vyučovaní geometrie

- Matematické hry - Didaktická hra TANGRAM

- Možnosť využitia uvedenej pomôcky

Diskusia: V diskusii sa účastníci vzdelávania informovali na možnosti použitia pomôcky Tangram na vyučovacích hodinách hlavne matematiky, ale aj o možnostiach použitia v iných predmetoch( výtvarná výchova, etická výchova). Zároveň si prácu s Tangramom aj sami vyskúšali.

Práca s Open Office - 2

Dňa 15.2.2010 sa uskutočnilo v učebni č. 152 (zmenená učebňa – pôvodne bola č.154) školenie učiteľov ako pracovať s balíkom programov Open Office, na ktorom sa oboznámili so základmi práce s prezentáciou – vkladanie objektov do snímky, ich animácie a prechody snímok, tiež sa zopakovala práca s textovým editorom – vytvorenie tajničky pomocou tabuľky. Školenie prebiehalo od 14:00 do 16:00 hod.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL